tel: (12) 411-44-88 , 653-22-30, tel/fax: 653-20-56, tel.kom. 501-187-132

SKLEP INTERNETOWY

KONTAKT Z NAMI

 

[STRONA GŁÓWNA] [KATALOG] [MIERNIKI] [Mierniki Wielkości Elektrycznych] [Mierniki Małych Rezystancji] [Megger DLRO10HD]

Megger DLRO10HD
DLRO10HD_megger

MEGGER DLRO10HD

Wybór wysokiej lub niskiej mocy wyjściowej
Zasilanie z akumulatora lub z sieci, ciągła praca nawet przy rozładowanym akumulatorze
10A przez 60 sekund, krótki czas stygnięcia, ważna przy obiektach indukcyjnych
Wytrzymałość wejścia do 600V, przypadkowe podłączenie do sieci lub UPS nie powoduje przepalenia bezpiecznika
Obudowa do pracy w ciężkich warunkach:
IP65 przy zamkniętej pokrywie, IP54 podczas pracy (przy zasilaniu z akumulatora)
Przełącznik obrotowy wybiera jeden z pięciu trybów, zawiera również auto start po ustaleniu połączenia, ułatwia obsługę

Powiększający rodzinę mierników Meggera DLRO10 i DLRO10X model DLRO10HD łączy prostotę obsługi z wytrzymałą mechanicznie obudową IP65 przeznaczoną do stawiania na ziemi lub na stole.
Przyrząd może być zasilany z wewnętrznego akumulatora lub z sieci, co czyni go odpowiednim do ciągłych badań na liniach produkcyjnych w warunkach ciągłego powtarzania pomiaru.

Moc wyjściowa
Przyłożenie za dużego prądu podczas pomiaru powoduje wydzielanie się w mocy w badanym obiekcie i w rezultacie jego nagrzewanie. Nagrzewanie zmienia rezystancję badanego obiektu. Dlatego, w modelach DLRO10 i DLRO10X ustalono graniczną moc wyjściową 0,2W. Jednakże, istnieją zastosowania gdzie dysponowanie wyższą mocą wyjściowa jest użyteczne. DLRO10HD jest unikatowy w tym, że daje to co najlepsze z obu metod. Użytkownik może wybrać zakres pomiarowy z niską (kolor zielony na skali) lub z wysoką (kolor czerwony na skali) mocą wyjściową.
DLRO10HD posiada dwa zakresy ze zwiększoną mocą wyjściową: 2,5Ω/1A oraz 250mΩ/10A. Czas trwania każdego pomiaru może wynosić do 60 sekund.
Sterowanie przełącznikiem obrotowym jest proste i wygodne we wszystkich warunkach pogodowych, nawet z rękawicami na rękach.

Duży, czytelny, podświetlany wyświetlacz jest czytelny nawet z większej odległości.

DLRO10HD spełnia CAT III 300V.

Dostępnych jest wiele wersji przewodów pomiarowych w celu dopasowania do zastosowania.

Zalety:
Wytrzymała obudowa, dobrze dostosowana do transportu, z paskiem na ramię i torbą na przewody pomiarowe
Odłączana pokrywa ułatwia podłączenie przewodów pomiarowych
Podczas pracy szczelność IP54 (przy zasilaniu z akumulatora) zapewnia ochronę przed zanieczyszczeniami.
Akumulator 7Ah zapewnia wydłużony czas pracy i może być ładowany podczas pomiarów przy zasilaniu z sieci.
Obrotowy przełącznik trybu z trybami: dwukierunkowy (odwracany kierunek prądu z uśrednieniem wyniku eliminuje wpływ SEM), jednokierunkowy, automatyczny, ciągły i indukcyjny.
Duży czytelny wyświetlacz z podświetleniem i regulacją kontrastu.
Funkcja automatycznego wyłącznika oszczędza akumulator.

Zastosowania:

DLRO10HD mierzy rezystancje o małej wartości, zakres zastosowań od kolejnictwa poprzez lotnictwo do rezystancji podzespołów w przemyśle. Dowolne metaliczne połączenia mogą być zmierzone, ale użytkownik powinien być świadomy ograniczeń pomiarowych zależnych od zastosowania. Na przykład, producent kabla planuje wykonać pomiar cienkiego przewodu, powinien być wybrany mały prąd pomiarowy, aby zapobiec nagrzewaniu drutu co zmieniłoby jego rezystancję.

Pomiary silników elektrycznych i generatorów będą pomiarami indukcyjnymi i wymagają od użytkownika zrozumienia trybu indukcyjnego i procesu ładowania, zanim uzyskamy prawidłowy wynik.

DLRO10HD jest dobrze dopasowany do pomiaru grubych przewodników, mostków i jakości spawania dzięki zakresowi 10A dla rezystancji o wartości do 250mΩ.

Elektromagnetyczny szum indukowany w przewodach może interferować z pomiarami. Symbol szumu alarmuje użytkownika i zapobiega pomiarom, gdy przyrząd wykrywa szum powyżej dopuszczalnej wartości progowej.

Jeżeli połączone są różne metale, wtedy w miejscu ich styku powstaje termopara, która generuje SEM. Użytkownicy powinni wybrać tryb dwukierunkowy, aby zapewnić anulowanie tego wpływu. Przyrząd mierzy z prądem płynącym w obu kierunkach i uśrednia wynik.

Nierówna powierzchnia styku
Przykładem, gdzie wysoka moc pomiaru jest zaletą jest badanie złącz lub połączeń o nierównych powierzchniach styku. W niektórych przypadkach dobry wynik będzie osiągany przy małym prądzie i niskiej mocy, punkt styku będzie miał małą rezystancję. Jednakże, przyłożenie większego prądu i mocy spowoduje nagrzanie tych małych punktów styku. W efekcie wynik będzie zmieniał się w trakcie pomiaru na skutek nagrzewania, ujawniając problem nierównej powierzchni styku.

Zanieczyszczenie styku
Zastosowanie wysokiej mocy pomiaru powoduje nagrzewanie badanego obiektu. Wiele pomiarów jest wykonywanych na stykach, złączach etc., które normalnie pracują przy niskich prądach. Jeżeli powierzchnie styków są zanieczyszczone, wtedy większy prąd i moc pomiaru spowoduje "rozpalenie" zanieczyszczenia. Co da w efekcie dobry wynik pomiaru, wynik ten będzie nierzetelny. Pomiary wykonywane niskim prądem i mocą ujawnią problem zanieczyszczonego styku bardziej czytelnie.

Postrzępione druciki linek
W systemach niskoprądowych (typowo poniżej 10A) badanie z wyższą mocą powoduje nagrzewanie w osłabionych miejscach jakimi są postrzępione druciki tworzące linkę. Pozostałe druciki reprezentują wtedy wyższą rezystancję.

 

 

Karta Katalogowa

Katalog Megger

pdf_ani
pdf_ani

Test wytrzymałości miernika MEGGER DLRO10HD

___________________________________________________________________________________________________

MIERNIKI WSKAŹNIKI NAPIĘCIA REGULATORY MIERNIKI TABLICOWE REJESTRATORY CZUJNIKI PRZETWORNIKI MANOMETRY STEROWNIKI I LICZNIKI FALOWNIKI PRZEKAŹNIKI PRZEKŁADNIKI URZĄDZENIA LUTOWNICZE URZĄDZENIA ZASILAJĄCE NARZĘDZIA DEKADY WZORCOWANIE AKCESORIA POMIAROWE 

STRONA GŁÓWNA  O NAS  INFORMACJE HANDLOWE  KONTAKT  CENNIKI

* SONEL * FLUKE * BRYMEN * MEGGER * KYORITSU * METREL * TESTO * ERA GOST * SELS * APAR * ADEX * BENNING * TANEL * ESCORT * HIOKI * PIXYS * LUMEL * CZAKI * WIKA * AZ INSTRUMENTS * LG/LS * HAN YOUNG *