tel: (12) 411-44-88 , 653-22-30, tel/fax: 653-20-56, tel.kom. 501-187-132

SKLEP INTERNETOWY

KONTAKT Z NAMI

 

[STRONA GŁÓWNA] [KATALOG] [MIERNIKI] [Mierniki Wielkości Elektrycznych] [Mierniki Rezystancji Izolacji] [Megger Seria MIT 200]

Megger Seria MIT 200
mit220

MEGGER Seria MIT 200 (mierniki ciągłości i rezystancji izolacji do 1kV)

Seria MIT200 składa się z dwóch przyrządów:

- MIT220 (250V, 500V)
- MIT230 (250V, 500V, 1000V)

Pomiar rezystancji izolacji do 1000MΩ.
Pomiar ciągłości prądem 200mA z rozdzielczością 0,01Ω.
Ostrzeżenie o obecności napięcia w badanym obwodzie - wyświetlenie wartości napięcia i wstrzymanie pomiaru.
Wyświetlacz cyfrowo/analogowy.
Zasilanie z baterii lub akumulatorów
Zakres temperatury pracy -10°C do +55°C
CATIII 600V
Zgodność z normą EN61557-1

MIT200 jest serią jednych z najmniejszych mierników rezystancji izolacji dostępnych obecnie na rynku. Przyrządy z serii MIT200 oferują szeroki zakres możliwości, dostępne są wersje z dwoma (MIT220) lub trzema (MIT230) napięciami probierczymi.
Wyświetlacz oferuje połączenie odczytu cyfrowego z analogowym, wykorzystuje opatentowaną przez Meggera technologię wyświetlacza DART. Technologia ta łączy zalety wyświetlacza LCD, takie, jak wytrzymałość, czytelny i dokładny odczyt z zaletą analogowej wskazówki pokazującej dynamikę ładowania pojemności izolacji oraz proces rozładowania.
Przyrząd został umieszczony w solidnej obudowie ABS przystosowanej do wytrzymywania rygorów użytkowania w ciężkich warunkach, pozostając wystarczająco małym, aby dać się zmieścić w kieszeni, gdy nie jest użytkowany.

Pomiar ciągłości
Automatyczny pomiar ciągłości jest wykonywany przy 200mA w celu zapewnienia zgodności z międzynarodowymi wymaganiami. Nie ma potrzeby naciskania przycisku TEST.
Wszystkie przyrządy mierzą ciągłość do 100Ω. W przedziale 0 ÷ 10Ω pomiar jest wykonywany z prądem większym niż 200mA w celu spełnienia międzynarodowych norm odnośnie pomiarów instalacji elektrycznych.
Zerowanie przewodów pomiarowych jest możliwe do 9,99Ω, co zapewnia możliwość wyzerowania zarówno przewodów pomiarowych z bezpiecznikami, jak i standardowych.
 

Brzęczyk ciągłości
Szybki brzęczyk ciągłości zapewnia narzędzie do badania przewodów oraz identyfikacji obwodów, z funkcją ochrony przed napięciem, jakie można przypadkowo napotkać w badanym obwodzie.
Brzęczyk działa przy rezystancji do 5Ω.

Pomiary izolacji
Przyrządy dostarczają idealne rozwiązania dla większości zastosowań przy badaniach niskonapięciowych instalacji.
Pomiar izolacji jest możliwy do 1000MΩ, dla wszystkich zakresów, łącznie z 250V.
Automatyczne rozładowanie zapewnia, że wszystkie obwody są bezpiecznie rozładowane po zakończeniu pomiarów.
1000V zakres pomiarowy ostrzega operatora przed obecnością wysokiego napięcia, zanim napięcie próby pojawi się na zaciskach.

Spełnia międzynarodowe normy EN61557 co do wartości napięcia znamionowego przy obciążeniu 1mA.
Cyfrowe wyświetlanie wyniku pomiaru izolacji, aż do 1000MΩ na skali liniowej lub na logarytmicznej analogowej w kształcie łuku.
Zakres ciągłości ma rozdzielczość 0,01Ω i prąd zwarcia przekraczający 200mA.
Automatyczny pomiar ciągłości pozostawia obie ręce swobodne. Nie ma potrzeby przyciskania przycisku TEST.
Automatyczne wyłączenie w celu zredukowania zużycia baterii.
Automatyczne wykrywanie napięć zapobiega przypadkowym kontaktom z obwodami będącymi pod niebezpiecznym napięciem.
Zerowanie przewodów pozwala na kompensację rezystancji przewodów pomiarowych.
Zakres pracy brzęczyka <5Ω.

Bezpieczeństwo
Każdy przyrząd Meggera jest konstruowany tak, że zagadnienie bezpieczeństwa jest traktowane priorytetowo. Wszystkie przyrządy spełniają lub przekraczają wymagania normy bezpieczeństwa IEC 61010.

Domyślny woltomierz
Wbudowany woltomierz automatycznie załącza się, gdy przyrząd zostanie podłączony do obwodu z napięciem AC lub DC o napięciu większym niż 25V.

Wstrzymanie pomiaru
Obwody z napięciami przekraczającymi 25V będą generowały ostrzeżenie napięciowe. Obwody powyżej 50V będą wstrzymywały pomiary ciągłości i rezystancji izolacji, chroniąc użytkownika i przyrząd przed zranieniem lub uszkodzeniem.

600V CATIII
Seria MIT200 została przeznaczona do stosowania do 600V CATIII.

Wszystkie przyrządy są w pełni zgodne z wymaganiami norm bezpieczeństwa IEC61010 i spełniają wszystkie wymagania normy EN61557 w zakresie pomiarów izolacji i ciągłości.

 

 

Katalog Megger

pdf_ani
MEGGER_MIT200

___________________________________________________________________________________________________

MIERNIKI WSKAŹNIKI NAPIĘCIA REGULATORY MIERNIKI TABLICOWE REJESTRATORY CZUJNIKI PRZETWORNIKI MANOMETRY STEROWNIKI I LICZNIKI FALOWNIKI PRZEKAŹNIKI PRZEKŁADNIKI URZĄDZENIA LUTOWNICZE URZĄDZENIA ZASILAJĄCE NARZĘDZIA DEKADY WZORCOWANIE AKCESORIA POMIAROWE 

STRONA GŁÓWNA  O NAS  INFORMACJE HANDLOWE  KONTAKT  CENNIKI

* SONEL * FLUKE * BRYMEN * MEGGER * KYORITSU * METREL * TESTO * ERA GOST * SELS * APAR * ADEX * BENNING * TANEL * ESCORT * HIOKI * PIXYS * LUMEL * CZAKI * WIKA * AZ INSTRUMENTS * LG/LS * HAN YOUNG *