tel: (12) 411-44-88 , 653-22-30, tel/fax: 653-20-56, tel.kom. 501-187-132

SKLEP INTERNETOWY

KONTAKT Z NAMI

 

[STRONA GŁÓWNA] [KATALOG] [MIERNIKI] [Artykuły Mierniki] [MIC 2501 SONEL]

MIC 2501 SONEL

MIC 2501 Miernik Rezystancji Izolacji do 2,5kV firmy SONEL S.A.

mic-2501d

Firma Sonel S.A. wprowadziła do oferty miernik rezystancji izolacji MIC 2501.

Miernik w najbliższej przyszłości zastąpi bardzo dobrze znany i popularny model MIC 2500.

 

Czy odniesie sukces swojego poprzednika?

 

Na pierwszy rzut oka miernik wyróżnia obudowa, która jest dobrze znana z rodziny analizatorów jakości zasilania PQM - i wygląda na to że był to strzał w dziesiątkę, (szczelności obudowy to IP 65.).

Spokojnie zmieścił się w niej duży, czytelny i podświetlany wyświetlacz. Jest on niewątpliwą zaletą w porównaniu z miernikiem MIC 2500.

Dzięki niemu odczyty na mierniku są bardzo czytelne, dodatkowo wyposażono go w bargraf, który z powodzeniem zastępuje wskazówkę analogową, co przy pomiarze rezystancji izolacji ma istotne znaczenie.

mic-2501

Jeżeli chodzi o ergonomię to też zdecydowanie na plus.

Miernik został wyposażony w bardzo poręczny futerał, dzięki któremu można go sprawnie i wygodnie obsługiwać.

Futerał składa się z dwóch części.

Pierwsza część z paskiem jest założona na miernik, dzięki niej przyrząd zawieszamy na szyję, co uwalnia nasze ręce podczas wykonywania pomiarów. Dzięki niewielkiej wadze zestawu (ok 1 kg) obsługa jest bardzo wygodna.

mic-2501dd

Druga część futerału służy do przechowywania załączonych akcesoriów (przewody i sondy pomiarowe). Można ją dopiąć do miernika od spodu lub przechowywać oddzielnie.

 

_dsc3131_

 

Pomiar rezystancji izolacji odbywa się metodą dwu- oraz trójprzewodową.

 

Napięcie pomiarowe jest wybierane skokowo co 100V w zakresie od 100 do 2500V.

Dodatkowo mamy możliwość nastawienia czasów pomiaru T1 , T2 i T3 dla pomiaru dwóch współczynników absorpcji dla 15, 60 i 600 s. 

Przyrząd posiada bardzo szeroki zakres pomiarowy do 999,9 GΩ.

Po wykonaniu pomiaru następuje samoczynne rozładowanie pojemności mierzonego obiektu.

MIC 2501 posiada zabezpieczenie przed pomiarem obiektów pod napięciem.

Obsługa jest bardzo czytelna i intuicyjna. Panel z przyciskami sterującymi znajduje się w centralnym miejscu na dole obudowy. Łatwo można go obsługiwać za pomocą kciuków trzymając pewnie miernik pozostałą częścią dłoni.

Przyrząd wyposażono w pamięć 990 komórek (11880 wpisów).

Dane można przesłać do komputera PC poprzez kabel USB i darmowe oprogramowanie Sonel Reader. Dalsza obróbka danych jest możliwa poprzez opcjonalny program Sonel PE5.

 

Miernik jest zasilany z wbudowanego akumulatora SONEL L-1 NiMH LSD 9,6 V, który wystarcza na długotrwałą i bezstresową pracę. Przyrząd posiada możliwość zasilenia i ładowania akumulatora z zewnętrznego zasilacza lub gniazda zapalniczki samochodowej - co jest niezwykle istotne dla pomiarów w terenie.

 

Dodatkowe funkcje pomiarowe to: 

Niskonapięciowy pomiar ciągłości obwodu i rezystancji.

Pomiar prądu upływu podczas pomiaru rezystancji izolacji.

Pomiar napięć stałych i przemiennych w zakresie 0...750 V.

 

Do miernika tak samo jak w przypadku MIC 2500 nie ma możliwości podłączenia opcjonalnego adaptera AutoISO 2500 ułatwiającego pracę przy pomiarze rezystancji izolacji kabli i przewodów 3-, 4-, oraz 5-żyłowych (taka możliwość wstępuje dopiero w sporo droższym mierniku MIC 2510).

Myślę że cena zrekompensuje tą niedogodność, gdyż aktualnie miernik jest najtańszą alternatywą z całej rodziny mierników MIC (do 2,5 kV) firmy Sonel (miernik jest tańszy o przeszło 20% od swojego poprzednika MIC 2500) i tak naprawdę nawet w porównaniu z konkurencją jest to jedna z tańszych pozycji na rynku.

 

Reasumując:

Za nieduże pieniądze mamy możliwość nabycia bardzo profesjonalnego i ciekawego miernika uznanego producenta.

Gwarancja na przyrząd wynosi 36 m-cy, podobnie jak w przypadku większości innych produktów firmy SONEL. Do miernika, oprócz wszystkich akcesoriów standardowych, dołączony jest certyfikat kalibracji, który jest wystarczającym dokumentem potwierdzającym jego parametry zgodnie z obowiązującymi przepisami i zaleceniami.

 

Myślę, że miernik jest godnym następcą MIC 2500 i zdobędzie dużą popularność oraz uznanie wśród  „pomiarowców” w branży elektroenergetycznej.

 

 

Autor:

Paweł Masier

 

___________________________________________________________________________________________________

MIERNIKI WSKAŹNIKI NAPIĘCIA REGULATORY MIERNIKI TABLICOWE REJESTRATORY CZUJNIKI PRZETWORNIKI MANOMETRY STEROWNIKI I LICZNIKI FALOWNIKI PRZEKAŹNIKI PRZEKŁADNIKI URZĄDZENIA LUTOWNICZE URZĄDZENIA ZASILAJĄCE NARZĘDZIA DEKADY WZORCOWANIE AKCESORIA POMIAROWE 

STRONA GŁÓWNA  O NAS  INFORMACJE HANDLOWE  KONTAKT  CENNIKI

* SONEL * FLUKE * BRYMEN * MEGGER * KYORITSU * METREL * TESTO * ERA GOST * SELS * APAR * ADEX * BENNING * TANEL * ESCORT * HIOKI * PIXYS * LUMEL * CZAKI * WIKA * AZ INSTRUMENTS * LG/LS * HAN YOUNG *