tel: (12) 411-44-88 , 653-22-30, tel/fax: 653-20-56, tel.kom. 501-187-132

SKLEP INTERNETOWY

KONTAKT Z NAMI

 

[STRONA GŁÓWNA] [KATALOG] [MIERNIKI] [Mierniki Wielkości Elektrycznych] [Badanie Transformatorów] [MTO 300 / MTO 330 MEGGER]

MTO 300 / MTO 330 MEGGER
mto300

MTO 300

mto330

MTO 330

Mierniki rezystancji uzwojeń transformatorów MTO300 i MTO330 (jednoczesny pomiar 6 uzwojeń transformatora) MEGGER

Cechy szczególne:
Zasada jednokrotnego podłączenia przewodów
Funkcja automatycznego pomiaru dla 8-zacisków/6-uzwojeń
Przewody pomiarowe kompatybilne z 3-fazowymi miernikami przekładni Meggera z serii TTR300
Jednoczesne magnesowanie uzwojeń dla szybkiego i dokładnego pomiaru rezystancji DC uzwojeń o wysokiej indukcyjności
Wbudowana funkcja automatycznego rozmagnesowania
Badanie działania przełącznika zaczepów

 

MTO300 i MTO330 dostarczają funkcję jednoczesnego pomiaru rezystancji 8-zacisków/6-uzwojeń. Dzięki temu uzyskuje się oszczędność czasu przy badaniu wszystkich sześciu uzwojeń bez konieczności zmiany podłączeń przewodów pomiarowych. Również, metoda jednoczesnego magnesowania wszystkich uzwojeń daje szybkie i niezawodne pomiary nawet dla dużych transformatorach ze stroną niskiego napięcia w układzie Delta. Dodatkowo, przewody mierników MTO300 i MTO330 są kompatybilne z serią Meggera TTR300 mierników przekładni transformatorów trójfazowych, co eliminuje dodatkowy czas wykonywania podłączeń do pomiarów przekładni.

Seria MTO3xx składa się z dwóch modeli:
Model podstawowy, MTO300, jest przeznaczony do zdalnego sterowania poprzez program PowerDB zainstalowany na zewnętrznym PC lub innym przyrządzie Meggera do badań transformatorów z wbudowanym komputerem używającym technologii TestLink™ Meggera.
Model MTO330 oferuje tą samą funkcjonalność co model MTO300. Jednakże, posiada wbudowany komputer, klawiaturę QWERTY oraz przyciski nawigacyjne, których znaczenie jest wyświetlane na 8,4" wyświetlaczu VGA, czytelnym nawet w pełnym świetle słonecznym.

 

Technologia TestLink™

Modele MTO300 i MTO330 należą do grona najbardziej rozbudowanych modeli ze wspólną platformą cyfrową, pozwalającą na łączenie się z innymi kompatybilnymi przyrządami Meggera do badania transformatorów.
MTO300 może być kontrolowany przez zewnętrzny PC lub inny produkt Meggera, który posiada wbudowany komputer na przykład DELTA3000, DELTA4310, TTR330.
MTO330 ma wbudowany komputer i może być używany do sterowania innych produktów Meggera takich, jak TTR310, DELTA2000 i DELTA4110.
 

 

Zastosowania

Omomierze transformatorowe MTO są używane do:
Weryfikowania wyników pomiarów producenta
Pomocy w lokalizowaniu obecności defektów w transformatorach takich, jak zwiększona rezystancja styków w połączeniach zacisków i w przełącznikach zaczepów.
Sprawdzenia prawidłowości działania przełączników zaczepów pracujących pod obciążeniem

Zalety
Szybsze pomiary dzięki jednokrotnemu podłączaniu przewodów oraz pomiarowi wszystkich faz i uzwojeń bez przełączania przewodów pomiarowych.
8-kanałowa konstrukcja eliminująca potrzebę zewnętrznego mostkowania przewodów.
Koncepcja "jeden chwytak na jeden przepust" znacząco redukuje szansę błędu operatora podczas wykonywania podłączeń przewodów.
Możliwość automatycznego pomiaru 8-zacisków/6-uzwojeń oszczędza czas.
Przewody wzajemnie wymienne z serią TTR300 do pomiaru przekładni transformatorów oszczędzają czas i pieniądze.
Prąd pomiarowy DC do 10A
Wbudowany obwód rozładowania bezpiecznie rozładowuje badany obiekt po zakończeniu pomiaru nawet, jezeli przewód zostanie przypadkowo odłączony lub przy braku zasilania.
Program PowerDB pozwala na analizę danych oraz tendencji w terenie bez konieczności użycia zewnętrznego komputera.
Użytkownik może łatwo wywołać ustawienie transformatora z menu ustawienia użytkownika programu PowerDB
Wbudowany obwód rozmagnesowania pozwala operatorowi na rozmagnesowanie rdzenia transformatora po zakończeniu pomiaru rezystancji lub jako oddzielną funkcję przed pomiarami lub gdy transformator powraca do pracy.
Interfejs z PC poprzez USB dla pracy zdalnej i do transmisji wyników
MTO330 jest wyposażony w kolorowy ekran 8,4" czytelny nawet w jasnym świetle słonecznym, posiada funkcję magazynowania i przesyłania wyników pomiarów.

Łatwe, automatyczne badanie wszystkich sześciu uzwojeń
Po podłączeniu, MTO300 o MTO330 wykonują pomiary rezystancji wszystkich uzwojeń bez konieczności wykonywania żadnych zmian w podłączeniach. Procedura pomiarowa jest prosta i efektywna. Jeden koniec przewodu pomiarowego jest podłączony do każdego przepustu/zacisku transformatora przy użyciu specjalnych chwytaków Kelvina. Drugi koniec przewodu jest podłączony do MTO. Przyrząd będzie automatycznie mierzył wybrane rezystancje obu uzwojeń WN oraz NN. Sekwencja pomiarowa może być wybrana jako 6-uzwojeń z jednoczesnym magnesowaniem, oddzielny pomiar 3-uzwojeń WN i NN lub pomiar jednego uzwojenia.

Wbudowany program PowerDB (tylko model MTO330)
Logo "PowerDB ONBOARD" oznacza, że program PowerDB jest uruchomiony na komputerze wbudowanym w MTO330. Program ten zaopatruje MTO330 w "interfejs użytkownika" w celu minimalizacji szkolenia operatora i dostarczenia jednolitego interfejsu z pełną wersją programu PowerDB (wersja na PC).
Czytelne formularze pomiarowe dostarczają użytkownikowi interfejs do ustawienia przyrządu oraz do obsługi pomiarów. Wyniki są wyświetlane obok wartości granicznych akceptacja/odrzucenie i mogą być zapamiętane (wewnętrznie lub w pamięci USB) w otwartym formacie XML.
Wbudowany program również przechowuje pliki z wynikami historycznymi tak, więc będąc w terenie, bieżące i wcześniejsze wyniki mogą być analizowane, porównywane i wyświetlane w formie wykresów tendencji zmian bez konieczności użycia zewnętrznego komputera. Formularz pomiaróww w formacie A4 lub 8,5" x 11" może być również wydrukowany w terenie na opcjonalnej drukarce USB i bez użycia zewnętrznego komputera. Dwa przyrządy, jeden zestaw przewodów pomiarowych
 

Schemat widoczny poniżej pokazuje przyrząd z serii MTO3xx i z serii TTR300, które w sposób łatwy i wygodny korzystają z tych samych przewodów pomiarowych.

mto3xx_schemat

 

___________________________________________________________________________________________________

MIERNIKI WSKAŹNIKI NAPIĘCIA REGULATORY MIERNIKI TABLICOWE REJESTRATORY CZUJNIKI PRZETWORNIKI MANOMETRY STEROWNIKI I LICZNIKI FALOWNIKI PRZEKAŹNIKI PRZEKŁADNIKI URZĄDZENIA LUTOWNICZE URZĄDZENIA ZASILAJĄCE NARZĘDZIA DEKADY WZORCOWANIE AKCESORIA POMIAROWE 

STRONA GŁÓWNA  O NAS  INFORMACJE HANDLOWE  KONTAKT  CENNIKI

* SONEL * FLUKE * BRYMEN * MEGGER * KYORITSU * METREL * TESTO * ERA GOST * SELS * APAR * ADEX * BENNING * TANEL * ESCORT * HIOKI * PIXYS * LUMEL * CZAKI * WIKA * AZ INSTRUMENTS * LG/LS * HAN YOUNG *