tel: (12) 411-44-88 , 653-22-30, tel/fax: 653-20-56, tel.kom. 501-187-132

SKLEP INTERNETOWY

KONTAKT Z NAMI

 

[STRONA GŁÓWNA] [KATALOG] [SOFTSTARTERY]

SOFTSTARTERY
sofstartery_tsa

Softstartery CG Drives / Softstarter Emotron TSA

Łagodny start/stop i pełna ochrona silnika!

 

Softstarter TSA oferuje wszystko, co przetwornica częstotliwości, poza

kontrolą prędkości!Główne cechy:

•Kompaktowa i odporna obudowa, szeroki zakres mocy: 4kW - 1.8 MW, 200 - 690VAC, 3 fazy.

• Zintegrowany stycznik obejściowy wysokiej klasy.

• 3 w pełni sterowane fazy.

• Start i stop z kontrolą momentu, ograniczeniem prądowym.

• Wysokomomentowe hamowanie przy pracy z dużymi obciążeniami.

• Podwójnie lakierowane płytki elektroniki w standardzie.

• Zegar czasu rzeczywsitego (RTC).

• Wielojęzyczny interfejs użytkownika.

• Funkcja JOG w lewą i prawą stronę.

• Algorytm ochrony silnika I2t wraz z wejściem termistorowym w standardzie. Wejście PT100 dostępne jako opcja.

• Funkcja monitoringu obciążenia - niedociążenie/przeciążenie.

• Standard IP20 dla wielkości 16-820 A, IP00 dla wielkości 1000 - 1800 A.

• Spełnia wymagania EMC, pierwsze środowisko, klasa C1 (wielkość 1,2),  klasa C2 (wielkość 3,4).

 

 

ZNAKICE
SOFT1

Nowa seria wydajnych softstarterów TSA prezentuje nowe spojrzenie na konstrukcję urządzeń do łagodnego rozruchu silników elektrycznych. Jednocześnie pokazuje zupełnie nowy poziom kontroli napędu w odniesieniu do rozwiązań konkurencji. TSA przeznaczony jest do wszelkich aplikacji napędowych, gdzie nie wymagana jest kontrola prędkości. Świetnie sprawdza się przy napędach pomp, wentylatorów, kompresorów, dmuchaw, kruszarek, przenośników, mikserów, pił, wielopił, wrzecion.

Łagodny start redukuje koszty

Regulowanie momentu obrotowego silnika jest najlepiej wykonane poprzez sterowanie prądem w trzech fazach. Sterowanie w trzech fazach oferuje symetrycznie rozłożony prąd bez dodatkowych strat energii, hałasu i wibracji, które zwykle występują w soft startach sterowanych w dwóch fazach.

Softstartery Emotron TSA posiadają 3-fazową kontrolę wraz z zaawansowanym algorytmem do sterowania momentem obrotowym. Typowe Softstartery używają predefiniowanego narastania napięcia do kontroli startu. Z Emotron TSA rzeczywisty moment obrotowy silnika jest obliczany w sposób ciągły i kontrolowany, zgodnie z wymogami aplikacji. Ta kontrola momentu obrotowego zapewnia płynny rozruch ze stałym przyspieszeniem. Sterowanie momentem oznacza że prąd rozruchowy jest jeszcze bardziej obniżony, nawet o 30%. Można użyć mniejszych bezpieczników i tańszych kabli, a tym samym korzystać z niższych kosztów instalacji i energii. Płynny start prowadzi również do zmniejszenia obciążenia mechanicznego, lepszej kontroli procesu i obniżenie kosztów eksploatacji.

Zabezpiecza proces i minimalizuje awaryjność

Wbudowany monitor obciążenia chroni maszynę i procesy przed kosztownymi przestojami, uszkodzeniami sprzętu i awariami. Monitor reaguje natychmiast, jeśli nastąpi stan przeciążeniowy, np. zatkanie kruszarki, lub nastąpi stan niedociążenia, np. pompa pracuje na sucho, sprężarka pracuje na biegu jałowym, czy wentylator działa nieskutecznie z powodu zablokowania filtra. Jest to możliwe poprzez ciągłe obliczanie momentu obrotowego silnika. Wszelkie odchylenia od wybranych poziomów obciążenia będzie skutkować ostrzeżeniem lub szybkim, ale łagodnym zatrzymaniem.

Rzeczywiste obciążenie może być ustawione/wyświetlone zdalnie przez wyjścia analogowe lub komunikację za pośrednictwem jednej, z dostępnych magistrali przemysłowych. Monitor może być również stosowany do określania postępu w procesie, na przykład, sygnalizuje kiedy zostanie uzyskany odpowiedni poziom lepkości w procesie mieszania. Dzięki temu możesz polegać na wydajnej i niezawodnej pracy chronionej przed uszkodzeniem i przerwami.

Pełna ochrona silnika

Wszystkie softstartery Emotron TSA mają w standardzie wejście termistora PTC w celu ochrony termicznej silnika. Standardowe wejście termistora, zgodne jest z normą DIN 44081/44082. Ponadto softstartery pozwalają na podłączenie, aż do 6 czujników temp PT100 (niezbędna opcyjna karta PTC/PT100). Oprogramowanie zawiera również łatwą w użyciu funkcje zabezpieczenia termicznego silnika I2t (całka Jolue’a).

Inteligentne tryby stopu

Emotron TSA oferuje skuteczne rozwiązania, w zależności czy potrzebne jest płynne i łagodne lub szybkie i gwałtowne zatrzymanie. Łagodne zatrzymanie, np. pompy eliminuje ryzyko uderzeń wodnych i stresów mechanicznych. Wbudowana funkcja hamowania szybkiego zapewnia szybkie i bezpieczne wyhamowanie niebezpiecznych , z punktu widzenia operatora maszyn, takich jak: młyny i piły bez hamulców mechanicznych (niezbędna instalacja dodatkowego stycznika nawrotnego).

Tryb niskiej prędkośći Jog

Oprócz zwiększania bądź zmniejszania prędkości od zera do prędkości znamionowej silnika, softstarty Emotron TSA oferują działania przy niskiej prędkości zarówno do przodu jak i wstecz, bez dodatkowego sprzętu. Niska prędkość lub prędkość JOG do przodu lub do tyłu, może być przydatna w celu dojazdu, pozycjonowania lub utrzymywania pracy silnika przy niskich prędkościach dla celów badawczych czy serwisowych. Przykłady, w których prędkość JOG ma cenne zastosowanie to: załadunek / rozładunek wirówek lub mieszarek lub pozycjonowanie różnego rodzaju przenośników .

Kompaktowe wymiary

Softstartery Emotron TSA, posiadają jedne z najmniejszych gabarytów, w swojej klasie. Biorąc pod uwagę możliwości rozruchu, sposób instalacji i warunki środowiskowe pracy, Emotron TSA wyróżnia się na tle innych alternatywnych jednostek dostępnych na rynku.

Funkcje logiczne i zegar czasu rzeczywistego

Softstartery Emotron TSA oferują wbudowane bloki programowe, takie jak funkcje logiczne, komparatory, przerzutniki SR, liczniki i timery. Otwiera to drogę do dostosowywania funkcjonalności zgodnie z własnymi wymaganiami. Zegar czasu rzeczywistego zapewnia informacje na temat aktualnej daty i czasu dnia. Informacja w czasie rzeczywistym służy do rejestracji czasu, w dzienniku zdarzeń oraz umożliwia zaprogramowanie uruchomienia i zatrzymania w określonym dniu i czasie.

Łatwa instalacja, parametryzacja I użytkowanie

Montaż jest bardzo szybki, ekonomiczny i prosty. Wszystko czego potrzebujesz, dostarczane jest wraz z softstarterem: osłony na kable siłowe, kluczyk montażowy. Dostępne opcje rozbudowy, pozwalają na dostosowanie funkcjonalności urządzenia.

Wielojęzyczny panel sterowania

Wielojęzyczny panel sterowniczy, pozwala na użytkowanie softstartera na całym świecie. Softstarter posiada łatwy w użyciu i intuicyjny system parametrów oraz dedykowane przyciski funkcyjne Start/Stop/Reset/Jog.

Dostepne opcje rozbudowy:

Zewnętrzny panel sterowniczy

Zewnętrzny panel sterowniczy o stopniu ochrony IP54 z ramką montażową i 3 – metrowym kablem sygnałowym.

Komunikacja

Dostępne karty komunikacyjne: Profibus DP i DeviceNet, Modbus/TCP, EtherCAT i Profinet 1 lub 2 porty, USB ,RS485/Modbus RTU.

Wejście tmperaturowe silnika

Dodatkowa karta wejścia temperaturowego termistora silnika PTC. Alternatywnie podłączyc można do 6 czujników PT100.

Dodatkowe I/O (3+3)

Karta dodatkowych wejść cyfrowych (3) I wyjść przekaźnikowych (3). W jednym softstarterze zainstalowac można dwie karty I/O.

Oprogramowanie EmoSoftCom

Oprogramowanie PC, służące do parametryzacji, tworzenia kopi zapasowych, gromadzenia danych procesowych.

 

 

soft6
SOFT3
SOFT4
SOFT5

___________________________________________________________________________________________________

MIERNIKI WSKAŹNIKI NAPIĘCIA REGULATORY MIERNIKI TABLICOWE REJESTRATORY CZUJNIKI PRZETWORNIKI MANOMETRY STEROWNIKI I LICZNIKI FALOWNIKI PRZEKAŹNIKI PRZEKŁADNIKI URZĄDZENIA LUTOWNICZE URZĄDZENIA ZASILAJĄCE NARZĘDZIA DEKADY WZORCOWANIE AKCESORIA POMIAROWE 

STRONA GŁÓWNA  O NAS  INFORMACJE HANDLOWE  KONTAKT  CENNIKI

* SONEL * FLUKE * BRYMEN * MEGGER * KYORITSU * METREL * TESTO * ERA GOST * SELS * APAR * ADEX * BENNING * TANEL * ESCORT * HIOKI * PIXYS * LUMEL * CZAKI * WIKA * AZ INSTRUMENTS * LG/LS * HAN YOUNG *