tel: (12) 411-44-88 , 653-22-30, tel/fax: 653-20-56, tel.kom. 501-187-132

SKLEP INTERNETOWY

KONTAKT Z NAMI

 

[STRONA GŁÓWNA] [KATALOG] [MIERNIKI] [Mierniki Wielkości Elektrycznych] [Badanie Transformatorów] [TTR300 MEGGER]

TTR300 MEGGER
ttr300

TTR 300

ttr310

TTR 310

ttr330

TTR 330

Seria TTR300 Mierniki przekładni transformatorów trójfazowych MEGGER

Możliwości
W skład serii wchodzą 4 wersje przyrządu:
TTR300 - bez ekranu, sterowany tylko z PC
TTR310 - z ekranem alfanumerycznym i klawiaturą numeryczną, praca samodzielna lub sterowany z PC
TTR330 - z ekranem graficznym VGA 8,4" i klawiaturą QWERTY, z wbudowanym programem PowerDB

Dokładny pomiar przekładni, uchybu kątowego napięcia oraz prądu magnesowania
Możliwość rozbudowy w terenie bez wpływu na kalibrację
Wbudowana funkcja gromadzenia i transmisji wyników pomiarów w formacie XML, poprzez RS-232, Ethernet lub USB (zależnie od modelu)
Praca w obecności silnych interferencji od wysokiego napięcia.
Najwyższa mierzona przekładnia (45.000:1), najwyższa dokładność (0,1%)
Wyświetlanie % błędu vs. dane z tabliczki znamionowej z progami akceptacji/braku akceptacji

Zastosowania
Celem stosowania mierników przekładni transformatorów TTR jest wykrywanie uszkodzeń transformatora.
Nieprawidłowości w zmierzonej przekładni świadczą o istnieniu uszkodzeń w uzwojeniach.
Nieprawidłowości w zmierzonym prądzie magnesującym wskazują na uszkodzenia w rdzeniu.
Nieprawidłowości w zmierzonym uchybie kątowym świadczą o uszkodzeniu w rdzeniu lub w uzwojeniu.

Seria TTR300 przykłada napięcie do uzwojenia wysokiego napięcia transformatora i dokładnie mierzy wytworzone napięcie na uzwojeniu niskiego napięcia. Dodatkowo oprócz przekładni, przyrząd mierzy prąd magnesujący, uchyb kątowy napięcia pomiędzy uzwojeniami pierwotnym i wtórnym oraz procentowy błąd stosunku.

Współczynnik przekładni transformatora
Współczynnik przekładni transformatora jest stosunkiem liczby uzwojeń uzwojenia wysokiego napięcia do liczby uzwojeń uzwojenia niskiego napięcia. Zawiłość w pomiarze współczynnika w stosunku do danych na tabliczce znamionowej występuje w większości trójfazowych transformatorów energetycznych, ponieważ wymagany jest mnożnik √3 do dopasowania współczynnika zmierzonego z współczynnikiem na tabliczce znamionowej. Seria TTR300 automatycznie stosuje mnożnik w formularzu, który pozwala operatorowi na bezpośrednie porównanie do współczynnika na tabliczce znamionowej (lub spodziewanego). Wbudowany kalkulator wyświetla % błędu w stosunku do danych znamionowych dla każdego odczepu i każdego uzwojenia, bez potrzeby przeliczania.

Prąd magnesujący
TTR zapewnia dokładny pomiar prądu magnesującego, który może pomóc w dostarczeniu informacji o stanie rdzenia transformatora. Niepożądane prądy wirowe lub niechciane uziemienia rdzenia zwiększają prąd magnesujący - wskazując istnienie uszkodzenia.

Precyzyjny pomiar uchybu kątowego
Seria TTR300 mierzy uchyb kątowy napięcia uzwojenia pierwotnego w stosunku do uzwojenia wtórnego transformatora. Pozwala to szybko wykryć uszkodzenia w transformatorach takie, jak częściowo zwarte uzwojenia lub uszkodzenia w rdzeniu. Pomiar ten jest również użyteczny przy weryfikacji uchybów kątowych we wszystkich typach przekładników napięciowych i prądowych. Uchyb kątowy napięcia fazowego pomiędzy stroną pierwotną i wtórną sprawnego transformatora jest bardzo mały. Jeżeli wystąpi pogorszenie lub uszkodzenie w rdzeniu transformatora, wtedy uchyb kątowy może zmienić się znacząco. Trójfazowy TTR może zmierzyć ten uchyb z rozdzielczością 0,1 minuty (równe 1/600 stopnia), co jest konieczne do wykrycia problemów.

Opis
Seria TTR300 trójfazowych mierników przekładni jest przeznaczona do pomiaru przekładni transformatorów w podstacjach lub podczas produkcji. Solidna i wytrzymała konstrukcja czyni te przyrządy doskonale dopasowane do użytkowania w różnorodnych ciężkich warunkach środowiskowych. Przewody zostały specjalnie wykonane tak, aby zapewnić niezbędną elastyczność, szczególnie istotną przy niskich temperaturach.

Seria TTR300 jest idealna do użycia przez producentów transformatorów energetycznych. Ich unikatowe procedury pomiarowe i możliwość gromadzenia wyników pozwala operatorowi na ustawienie i wykonanie trudnego pomiaru transformatorów trójfazowych (z przełącznikami zaczepów i przepustami w formie przekładników prądowych) w ułamku czasu, który jest konieczny przy pomiarach wykonywanych innymi miernikami przekładni. Pomiar zawiera również progi akceptacji indywidualnych przekładni.

Seria TTR300 mierzy również uchyb kątowy napięcia uzwojenia pierwotnego w stosunku do uzwojenia wtórnego transformatora. Co szybko wskazuje uszkodzenia w transformatorach takie, jak częściowo zwarte uzwojenia lub uszkodzenia w rdzeniu. Pomiar ten jest również użyteczny przy weryfikacji odchyłek kąta fazowego we wszystkich typach przekładników napięciowych i prądowych.

Każdy przyrząd jest wyposażony w przełącznik zdalnego sterowania umożliwiający wykonywanie pomiarów przez jedną osobę. Pozwala to operatorowi na bardzo szybkie badania transformatorów.

Seria składa się z czterech przyrządów

Model TTR300
TTR300 jest jest wyłącznie zdanie sterowany poprzez uruchomiony na PC program PowerDB LITE lub PowerDB (pełna wersja). TTR300 jest konstrukcyjnie przystosowany do samodzielnej rozbudowy do wersji TTR310, TTR320 lub TTR330. Program PowerDB LITE gromadzi wyników pomiarów w otwartym formacie danych XML. Szybka komunikacja z PC poprzez interfejs RS-232 .

 

TTR310
Praca samodzielna lub zdalnie sterowana, ręczna lub automatyczna. Samodzielną pracę przyrządu umożliwia kontrastowy LCD, czytelny również w pełnym słońcu oraz klawiatura typu telefonicznego. TTR310 ma możliwość magazynowania wyników pomiarów w wewnętrznej pamięci. Port RS232 pozwala na transmisję wyników do PC oraz na drukowanie w terenie przy wykorzystaniu opcjonalnej taśmowej drukarki termicznej, bez konieczności użycia zewnętrznego komputera.
Oprogramowanie PowerDB LITE umożliwia pracę przyrządu TTR310 w trybie zdalnego sterownia za pośrednictwem PC. Konstrukcja umożliwia samodzielną rozbudowę do wersji TTR320 lub TTR330.

 

TTR330
Praca samodzielna lub zdalnie sterowana, ręczna lub automatyczna. Samodzielną pracę przyrządu umożliwia kolorowy wyświetlacz 8,4” VGA, o wysokim kontraście, czytelny również w pełnym słońcu, oraz pełna klawiatura QWERTY i przyciski nawigacyjne. TTR330 posiada wbudowane oprogramowanie PowerDB ONBOARD. Graficzny interfejs użytkownika pozwala na komfortowe sterowanie poprzez formularz pomiarowy wyświetlany aktualnie na ekranie przyrządu. Port USB pozwala na drukowanie w terenie przy wykorzystaniu opcjonalnej drukarki termicznej (w formacie A4), bez konieczności użycia zewnętrznego komputera.
TTR330 pozwala gromadzić dane w pamięci wewnętrznej oraz zewnętrznej dołączanej do drugiego portu USB. Komunikację z PC zapewnia gniazdo Ethernet. Oprogramowanie PowerDB LITE umożliwia pracę przyrządu TTR330 w trybie zdalnego sterownia za pośrednictwem PC. Opcjonalna pełna wersja PowerDB pozwala na dostosowanie formularzy do indywidualnych potrzeb. Wyników pomiarów gromadzone są w otwartym formacie danych XML.

 

Wbudowana pamięć
TTR-y są dostarczane z wystarczającą ilością wewnętrznej pamięci do magazynowania wyników pomiarów. Wyjście wyników zależy od modelu:
TTR310: magazynuje do 200 zestawów trójfazowych wyników w terenie do dalszej analizy. Wyniki mogą być wydrukowane na zewnętrznej opcjonalnej drukarce (używającej papieru termicznego w formie taśmy) jeżeli wymagana jest twarda kopia, lub dane mogą być przesłane do PC w celu archiwizacji, analizy, obserwacji tendencji i/lub wydrukowania. Oprogramowanie systemu pozwala na wprowadzenie informacji alfanumerycznej numeru seryjnego, typu transformatora oraz odczepu dla każdego wykonywanego pomiaru.
TTR330: magazynuje do 100 000 zestawów trójfazowych wyników w terenie do dalszej analizy. Wyniki mogą być wydrukowane opcjonalnej drukarce w pokrywie (używającej papieru termicznego A4) jeżeli wymagana jest twarda kopia, lub dane mogą być przesłane do PC w celu archiwizacji, analizy, obserwacji tendencji i/lub wydrukowania. Identyfikacja indywidualnych wyników jest również łatwo wykonywana. Oprogramowanie systemu pozwala na wprowadzenie informacji alfanumerycznej numeru seryjnego, typu transformatora oraz odczepu dla każdego wykonywanego pomiaru.

Program PowerDB
PowerDB LITE™
Wszystkie cztery przyrządy z serii TTR300 mają na wyposażeniu program PowerDB LITE (pracujący w systemie Windows®). Program Power DB, uruchomiony na PC, umożliwia zdalne sterowanie pracą przyrządu TTR, jak również pozwala na import wyników pomiarów wcześniej zgromadzonych w pamięci wewnętrznej TTR. Wyniki są zapisywane w „otwartym” formacie XML. PowerBD LITE pozwala na automatyczne wykonanie kompletnej (uprzednio ustalonej) procedury pomiarowej transformatora i zapisanie jej pod numerem ID transformatora oraz przeglądanie wyników.
Dzięki PowerDB LITE, bieżące i wcześniejsze wyniki mogą być archiwizowane, porównane, analizowane, wyświetlane w formie wykresów tendencji zmian i zestawione, jako raport z pomiarów.
Sterowanie TTR w sposób zdalny oferuje następujące korzyści:
- Wygodne sprzężenie między operatorem i przyrządem
- Przekroczone progi akceptacji są podświetlenia na czerwono.
- Wywołanie ustawień transformatora z menu ustawień użytkownika
- Transmisja wyników do PC w celu sporządzenia protokołu z badań
PowerDB (pełna wersja)
Rozwinięciem programu PowerDB LITE jest opcjonalna „pełna wersja” programu PowerDB. Wiele plików danych (z wielu przyrządów) może być automatycznie dostarczonych do PowerDB w celu utworzenia obszernych analiz w formie raportów zawierających tabele, arkusze wyników, komentarze i podsumowania braków.
Firmy, które używają Komputerowe Systemy Zarządzania (CMMS) mogą łatwo połączyć się z programem PowerDB, ponieważ współpracuje on z dużą ilością systemów.
PowerDB ONBOARD
Wersja ONBOARD jest zainstalowana bezpośrednio w TTR330. Sterowanie pracą przyrządu odbywa się w sposób niezwykle komfortowy bezpośrednio z formularzy widocznych na ekranie wyświetlacza.

 

ttr300_II

 

 

 

___________________________________________________________________________________________________

MIERNIKI WSKAŹNIKI NAPIĘCIA REGULATORY MIERNIKI TABLICOWE REJESTRATORY CZUJNIKI PRZETWORNIKI MANOMETRY STEROWNIKI I LICZNIKI FALOWNIKI PRZEKAŹNIKI PRZEKŁADNIKI URZĄDZENIA LUTOWNICZE URZĄDZENIA ZASILAJĄCE NARZĘDZIA DEKADY WZORCOWANIE AKCESORIA POMIAROWE 

STRONA GŁÓWNA  O NAS  INFORMACJE HANDLOWE  KONTAKT  CENNIKI

* SONEL * FLUKE * BRYMEN * MEGGER * KYORITSU * METREL * TESTO * ERA GOST * SELS * APAR * ADEX * BENNING * TANEL * ESCORT * HIOKI * PIXYS * LUMEL * CZAKI * WIKA * AZ INSTRUMENTS * LG/LS * HAN YOUNG *